Kıvırcık saça sahip kadınlar düz saç düz saça sahip kadınlar ise kıvırcık saçları olsun isterler.
Bu artık mümkün!
İşte kıvırcık ve düz saça sahip olmanın püf noktaları..


Kıvırcık Saç
Kıvırcık saçlar çabuk kurumaya eğilimlidir. Çünkü saç kökleri dümdüz yatmak yerine kalkık durur. Böyelece hasara karşı korunamayan saç telleri kolayca nem kaybedebilir.


Kesim
Çene ve boyun kemiğine uzanan katlar kestirmelisiniz. Bu saç dokusu için bakımı oldukça zor olan kısa kaküller yaptırmayın donra pişman olursunuz.

Şekillendirme
Buğday proteini içeren bir ürünü (saç SPA'sı için) ıslak saçlarınızın ortasından başlayıp uçlarına doğru uygulayın. Saç ıslakken genişleyen buğday proteinisaç kuruduğunda bukle ve dalgaları sabitleyecek şekilde daralıyor. Sonra parmaklarınızın yardımıyla bukleleri döndürerek yüzünden uzaklaştırabilirsiniz. Saçlarınızın doğal kurumasına izin verin. Akşam dışarı çıkarken saç maşası kullanmanız yeterli olacaktır.
Düz Saç
Düz saçta proteinler eşit şekilde dağılmıştır bu yüzden ışığı daha kolay yansıtır ve parlak görünür. Saç kütikülleri düz olduğu için nemi hapseder; bunun sonucunda düz saçlar kuru olmaktan ziyade yağlı olur.

Kesim
Saç telleriniz kalınsa kuaförünüzden boyun kemiği veya göğüs hizasında küt bir kesim istemenizi öneriyoruz. Yüz hatlarını yumuşatan bu kesim daha genç görünmenizi sağlar. Saç telleriniz ince ise o zaman saçınıza hareket katmak için uzun katlar kestirmelisiniz. Saçınızın sağlıklı görünmesi için uçlarından altı ya da sekiz haftada bir kırıkları aldırın. Kırık saç uçları düz saçlarda daha çok belli olur.

Şekillendirme
Islak saçınıza golf topu büyüklüğünde saç köpüğünü uygularken saçınızın diplerine yoğunlaşın. Saçı bölümlere ayırıp fön makinası ile kuruturken yuvarlak bir saç fırçası ile taramaya devam edin. En sonunda bezelye tanesi büyüklüğünde bir parça onarıcı bakım serumunu saç uçlarına sürerseniz daha düzgün görünür. Daha elegan bir görünüm için saça parlaklık veren iki ya da üç damla serumu bezelye tanesi kadar şekillendirici kremle karıştırın. Daha sonra saç uçlarına güzelce yedirin. Düz bir fırça ile tarayarak kurutup en sonunda saç maşası ile şekil verebilirsiniz.