Günün Sözü
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Günlük Güzellik Rehberi

 1. #1 Günlük Güzellik Rehberi 
  Admin Kate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Mesajlar
  18.565

  Saat 07:00 - 10 dakikalık hafif egzersiz ile güne zinde başlayın...

  Yatağınızda yatarken kollarınızı ve bacaklarınızı iyice gerip kaslarınızı çalıştırmaya başlayın. Ardından hareketli müzik eşliğinde durduğunuz yerde koşun. Göğüs ve kollarınızı çalıştırmak için elinize iki ağırlık alın. Göğüs hizasına kaldırıp 20 kez kollarınızı açıp kapayın.


  Saat 07:30 - Bakımlı saçlar için 5 dakika yeter...

  Duş alırken saç tipinize uygun krem kullanın. Saç kremleri hem bakım sağlar hem de saçlarınızın daha iyi şekil almasına yardımcı olur. Özellikle ince telli saçlar için sunulan hacim veren kremler, sabahları saçlarınızı daha rahat ve kolay şekle sokmanıza yardımcı olur.


  Saat 07:45 - Cilt maske leri hızlı yardımcılarınız...

  Sabah kalktığınızda cildinizin mat ve cansız göründüğünü fark edersiniz. Bunun için hızlı yüz maske lerinden yararlanabilirsiniz. Bu ürünler genelde hızlı ve pratik uygulama şekillerine sahiptir. Cilt tipine uygun ürünler seçebileceğiniz gibi, canlandırıcı yüz maske leri de kullanabilirsiniz.


  Saat 20:00 - Buğu ile derin temizlik...

  Yoğun bir günün ardından cildinizi dinlendirmenin en iyi yolu buğu banyosu. Buhar cildinizi derinlemesine temizler ve gözeneklerin açılıp gece bakımının daha verimli olmasını sağlar. Buğu banyosu için sıcak su dolu bir kaseye bir avuç gül yaprağı ve beş damla gülyağı dökün. Başınızı bir havlu ile örtüp iki dakika bekleyin. Ardından gece kreminizi sürün.  Saat 20:15 - Kaşlarınızı yatmadan önce alın...

  Aslında kaşlarınızı almak için en uygun zaman öğlen saat 12.00''dir. Çünkü kaş alma işlemi en az bu saatte acı verir. Ama siz yine de akşam saatini tercih edin. Böylece cildiniz gece boyunca dinlenir ve şişkinlik iner. Kaşlarınızı alırken bir elinizle göz kısmını germeyi unutmayın. Bu arada işlemden sonra buzdolabında beklettiğiniz göz kremini uygulamak sizi rahatlatacaktır.


  Saat 20:30 - Kırışıklık lara müdahale zamanı...

  Son yapılan araştırmalar; cildin en çok saat 20.00?den sonra neme ihtiyaç duyduğunu ortaya koyuyor. Bundan dolayı bu saatte yüzünüze, boynunuza ve dekoltenize kırışıklık önleyici kreminizi bolca sürüp 15 dakika bekletin. Ayrıca gözlerinize de ferahlatıcı bir maske uygulayabilirsiniz.


  Saat 21:00 - Hızlı bir bakım ayaklarınızı rahatlatır...

  Özellikle kış aylarında haftada en az bir kez ayaklarınıza bakım uygulamayı ihmal etmeyin. Kapalı ayakkabının yol açtığı sertliklere ve hassaslaşmış bölgelere bu şekilde müdahale edebilirsiniz. Ayaklarınızı 5 dakika ılık sabunlu suda bekletin. Ardından topuk taşı ile sertlikleri giderin. Tırnak diplerinizde bulunan derileri geriye doğru itin. Ayaklarınızı bir havlu ile kuruladıktan sonra kremleyin. Yatarken çorap giymenizde yarar var.


  Saat 21:30 - Güzellik uykusu için kendinize masaj yapın...

  Stresli bir gün geçirdiyseniz ve boyun ağrıları çekiyorsanız, iyi bir masajı hak ettiniz demektir. Bunun için boyun ve omuzlarınıza birkaç damla lavanta yağı damlatıp masaj yapın. Ayrıca masaj aletleri de kendinize masaj yapmanızı kolaylaştırır. Masajın ardından 15 dakika küvette yatın. Suyun fazla sıcak olmamasına dikkat edin. 37 derece en uygun ısı. Böylece vücudunuz gevşer ve yatmadan önce rahatlamış olursunuz. Küvetiniz yoksa üzülmeyin.
  Ilık bir duş da aynı rahatlatıcı etkiyi gösterir. Bu arada yatmadan önce bir bardak ılık süt içmek de daha rahat uyumanızı sağlar. Ayrıca uyku problemi olanlar rezene çayını da deneyebilir. Rezene çayı; içeriği ile gevşeyip daha iyi uyumanıza yardımcı olur.       

       

  Alıntı  
   

 2. #2 Gözlerinizle Büyüleyin! 
  Admin Kate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Mesajlar
  18.565

  Cildiniz için güvenle kullandığınız nemlendirici kremleri bile göz çevresine uygulamaya çekinirsiniz çünkü göz çevresi vücudumuzun en hassas ve dikkat çekici bölgesidir. Hassas narin ve özel göz çevresi bakımına yüksek önem vermeniz gerekir.


  Göz çevresindeki kırışıklık ve sarkmaları gidermek ve ilerleyen yaşlarda oluşumunu önlemek için cilt tipinize uygun ve göz çevresi için özel olarak üretilmiş bakım kremlerini tercih etmelisiniz. Gece uyumadan önce göz çevresine uygulayacağınız bakım kremi en yüksek faydayı görmenize yardımcı olur. Cilt hücreleri geceleri yenilenir bu nedenle uyumadan önce göz bakım kremini sürmeyi ihmal etmeyin.

  Göz altı torbalarını gidermek için 1 adet salatalığı rendeleyip buz kalıplarına pay edip derin dondurucuya kaldırın. Donmuş salatalık küplerini göz çevresinde 5 dakika boyunca gezdirin. Soğuk ve salatalığın etkisiyle göz altı torbaları kolayca yok olacaktır.

  Göz çevresindeki koyu halkaları gidermek ve yorgun görünümü azaltmak için 1 adet patatesi rendeleyip suyunu bir kaba sıkın. Bir parça pamuğu patates suyuna batırıp göz çevresine kompres yapın. Etkisini kısa sürede göreceksiniz.
       

  Alıntı  
   

 3. #3 Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer? 
  Admin Kate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Mesajlar
  18.565

  Göz altı torbaları neden oluşur? Genetik faktörün önüne geçemesek de yaşam biçimimizde hangi değişiklikleri yaparak göz altı torbalarını önleyebiliriz? Kullandığımız kozmetik ürünlerin göz altı torbalarına yol açma ihtimali var mı? Annelerimizden bildiğimiz patates ya da salatalık maskesinin göz şişliklerini indirme etkisi var mı gerçekten? Göz altı şişliklerinden kurtulmak için neler yapabiliriz?


  Göz altı torbaları neden olur?


  Göz altı torbaları genellikle yorgunluk stres ve en önemlisi genetik faktörlerin yol açtığı yaşlanma belirtisidir. Yorgunluk en sık rastladığımız sebeplerdendir. Uzun süre bilgisayar başında çalışmak uzun saatler televizyon seyretmek uykusuz kalmak göz altı torbalarını tetikleyen sebeplerdir.

  Göz altı torbaları göz altındaki yağ keseciklerinin fıtıklaşmasından dolayı kendini gösterir. Bu yağ kesecikleri göz çevresindeki birçok kasın arasında tampon görevi görür. Zaman içinde bunların üstündeki bağ dokusu ve deri gevşedikçe kaslar da uzun süre kasılı vaziyette kaldığında bu torbalarda fıtıklaşmalar oluşur.

  Stresli olmak kaslarda kasılmayı artırdığından keseciklerin üstünde basınç yaparak bunların aralarda fıtıklaşmasını tetikler.

  Göz altı torbalarının oluşumuna yol açan diğer önemli faktörler de genetik yapıdır. Annemizde anneannemizde bu tür oluşumlar varsa bizim de 25-30 yaşından itibaren göz altı torbalarıyla karşılaşmamız kaçınılmazdır.


  Göz altı torbalarını geçirmek için evde neler yapabiliriz?


  Alabileceğimiz en basit önlem evde bir göz maskesi bulundurmaktır. Soğuk buz içeren maskeler genellikle hızlı bir şekilde göz altı dokusunu sıkıştıracağından hızlı bir rahatlama sağlar. Bunları 10-15 dakika kadar gözlerimizin üstünde tutmak faydalı olur.

  Ayrıca göz altı dokusunu sıkılaştıran birtakım mutfak malzemeleri de vardır. Soğuk patates ya da salatalık dilimlerini maske şeklinde belli bir süre bu göz bölgesinde tutmak gerekir. Soğuk çay maskesi de yapılabilir. Siyah çay ya da papatya çayı aynı etkiyi gösterir.

  Pudra.com önerisi: Dilimlediğiniz salatalık veya patatesleri birkaç dakika buzlukta bekleterek soğutun. Sonra göz altına koyun. Demlenmiş çayı da aynı şekilde soğutup pamuk veya gazlı beze döküp göz altı maskesi yapabilirsiniz.  Göz altı torbaları nasıl giderilir?


  Tedavi göz altı torbalarının hangi aşamada olduğuna bağlı olarak değişir. Başlangıç safhasındaki torbalanmaların neden olduğunu tespit etmek gerekir öncelikle. Eğer yorgunluğa düzensiz yaşama bağlıysa yaşantımıza dikkat etmek dinlendirici ve göz altı dokusunu sıkılaştırıcı dermokozetikleri kullanmak yeterli ve faydalı olacaktır.

  Genetik faktörlere ve yaşlanmaya bağlı olarak oluşmuş ilerlemiş seviyedeki göz altı torbalarının giderilmesi basit yöntemlerle mümkün olmaz. Bunun için bir plastik cerraha başvurmak gerekir. Plastik cerrah bu torbaları bazen çıkarır bazen de bunların bir fıtıklaşmadan kaynaklandığını göz önünde bulundurarak tekrar yerine yerleştirilecek operasyonlar yapar.


  Göz altı torbası hangi hastalıkların belirtisi olabilir?


  Göz altı torbaları bazen geçici olabilir. Geçici olan torbalar kalıcı bir hal almışsa dinlenmiş ve rahat olmamıza rağmen geçmiyor ve giderek daha belirgin bir hal alıyorsa bir hastalıktan şüphelenilebilir. Bunların başında böbrek hastalıkları ve hormonal hastalıklar gelir. Bunlar genellikle vücutta su ve tuz tutulumuna neden olan hastalıklardır.

  Böbreklerin iyi çalışmaması göz çevresindeki ödemi artırır. Göz torbaları doktorları böbrek hastalığı konusunda alarma geçiren ilk belirtidir.

  Göz altı torbaları bazen beslenme biçimimizden de kaynaklanır. Çok fazla tuz tüketme alışkanlığı olan kişilerde zamanla vücutta tuza bağlı sıvı birikimi böbrekleri yoracağından birtakım hastalıkların belirtisi olabilir.

  Ayrıca alerjik faktörler kaşıntıya yol açabilir ve bu kaşıntı göz altı derisini tahriş edebileceğinden kaşıntı sebebiyle göz altında ödeme oluşabilir.

  Göz altı şişmesini önlemek için nelere dikkat etmeliyiz?

  Düzenli bir günlük yaşam sürmek dinlenmek uyku saatlerimize dikkat etmek yorgun kalmamak doğal besinlerle beslenmek çok tuzlu ve soslu yiyeceklerden sakınmak gerekir. Ayrıca aşırı sıvı almaktan da kaçınmak gerekir. Çünkü sıvı alımı vücudun sıvıyı atma kapasitesini aştığı takdirde göz altı torbaları oluşabilir.

  Bazı kozmetikler de göz altı şişliklerine yol açabilir. Aşırı yağlı yüz kremlerini kullanmamak bunları özellikle göz çevresine yaklaştırmamak gerekir. Çünkü bu kremler gözenekleri tıkayacağından kan ve lenf dolaşımını engelleyeceğinden göz altında şişme ya da torbaya neden olabilirler.

  Çok mecbur kalmadıkça suda erimeyen sabit makyaj malzemeleri kullanmamalıyız. Çünkü bunların temizlenmesi çok zordur. Temizlemek için yağlı temizleyiciler gerektiğinden bu ürünler göz çevresi bölgesini tahriş edebilir. Allerjik bünyemiz varsa bize alerji yaptığını bildiğimiz yiyecek ya da dokunduğumuz maddelerden uzak kalmalıyız.  Göz altındaki şişmelere karşı ne tür ürünler kullanabiliriz?


  Göz altı şişmelerine karşı kullanabileceğimiz bazı dermo-kozmetik ürünler mevcuttur. Suda eriyen yağlı olmayan ürünleri seçmeliyiz. Jel bazında ürünler olabilir. Ayrıca güneş koruma faktörü içerenleri seçmekte fayda vardır. Bu ürünlerin içeriğinde bağ dokusunu kuvvetlendiren C vitamini içerikli maddeler bulunur. C vitamini hem bağ dokusunu kuvvetlendirip alttaki yağ keseciklerinin fıtıklaşmasını önler hem de bu bölgede ödem toplanmasının önüne geçer.
       

  Alıntı  
   

 4. #4 Cansız ve Kuru Ciltler İçin Temizleme Sütü 
  Admin Kate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2011
  Mesajlar
  18.565

  Cansız ve Kuru Ciltler İçin Temizleme Sütü

  Malzemeler:


  • 1 yumurta sarısı
  • 1 çorba kaşığı elma sirkesi
  • 1/2 tatlı kaşığı toz şeker
  • 8 çorba kaşığı zeytinyağı

  Hazırlanışı:

  Yumurta sarısısirke ve şekeri karıştırın.Ardından zeytinyağını ağır ağır ekleyerek karıştırın.Koyu ve düzgün bir kıvama gelinceye kadar karıştırmaya devam edin.Temiz bir cam şişede buzdolabında 5-6 gün kadar muhafaza ederek kullanabilirsiniz.
       

  Alıntı  
   

Benzer Konular

 1. Türk Konsolosluk Rehberi
  By JuLy in forum Turizm Ve Tarihi Yerler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-02-2014, 11:46 AM
 2. Ten Renginize Göre Saç Rengi Rehberi
  By meduSa in forum Saç Ve Cilt Sağlığı,Bakımı
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-21-2013, 07:45 AM
 3. Saç Rehberi - Saçlar hakkında her şey
  By meduSa in forum Saç Ve Cilt Sağlığı,Bakımı
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-21-2013, 07:28 AM
 4. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10-28-2012, 12:53 PM
Bu Konudaki Etiketler
1, 10, 12, 15, 2, 20, 201, 21, 3, 30, 4, 5, 7, 8, acı, al, aletleri, almak, altı, alırken, arası, arasında, ayakkabı, aynı, bacakları, bağlı, bakımlı, bakımı, belli, beslenme, beş, bile, bilgisayar, bir, black, bu, bulunur, buz, büyüleyin, cam, cansız, cildi, cildiniz, cildinizin, cilt, ciltler, da, daha, dakika, de, demek, demektir, deri, devam, diğer, dikkat, dini, dinle, doğal, doğru, dolu, eden, edin, edip, egzersiz, elde, eli, etmeliyiz, evde, fark, fazla, gece, genetik, gerçek, gerekir, gibi, giderilir, goz, , gül, güneş, günlük, günü, güzellik, hacim, hafif, hangi, hareketli, hassas, hastalığı, hastalıkları, hem, hızlı, i, ihtimali, iki, ile, ilk, images, itibaren, izi, izle, işlemi, kadar, kalıcı, kaşlarınızı, kendi, kendini, kez, kolay, kolayca, konusu, koyun, kremi, kullandığı, kuru, kısa, le, , makyaj, malzemeleri, maske, maskeler, maskesi, muhafaza, müzik, nasıl, neden, nelere, olabilir, olacak, olan, olanlar, olarak, olmak, olması, olmaz, olur, oluşumu, ortaya, patates, pratik, rehberi, saat, saati, saatte, sabahları, sabit, salatalık, sivilce, siyah, size, sizi, soğuk, soğuk çay, sonra, soslu, su, suda, suyu, , sıcak, sürü, sütü, tedavi, tekrar, temiz, temizleme, temizlemek, tercih, tespit, tipi, tipinize, torbaları, tırnak, uygun, uykusu, uzun, var, vardır, varsa, ve, veren, veya, yağı, yapı, yapılan, yaşam, yaşlanmaya, yaşlarda, yaşı, yaşında, yaşından, İçi, İçin, yerde, yeri, yine, yok, yoksa, yol, yorgunluk, yumurta, yüzü, zaman, önce, şeker, şekilde, şekilleri, şekli

Etiket Bulutu Ana Sayfası

Yetkileriniz
 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •