Kuyruk Sokumu Ağrıları Tedavisi, Nedenleri


Kuyruk sokumunda oluşan ağrılardan dolayı hasta için oturup kalkmak bile büyük bir işkence halini alır. Bu yüzden hassasiyet gösterilmesi gereken bir hastalıktır. Erkeklere göre kadınlarda daha sık görülen kuyruk sokumu rahatsızlığı bir anda hiç bir neden yokken ortaya çıkıyor çoğu zaman. Kuyruk sokumu rahatsızlığı kadınlarda erkeklere göre tam 5 katı daha fazla görülür.

Kuyruk sokumu bölgemizde oluşan acılar hayatı çekilmez bir hale getirebiliyor. Özellikle belli zamanlarda acı şiddetinin artması ile acı dayanılması güç bir duruma kadar gidiyor. Kuyruk sokumu bölgesinde belli sebeplerden ötürü oluşan bu ağrılardan kurtulmak mümkün. Hemde birkaç yolu var kuyruk sokumu bölgesindeki dayanılması güç ağrılardan kurtulmanın. Çünkü kuyruk sokumu bölgesinde oluşan ağrılar günlük hayattaki birçok hareketi yapamamamıza neden olur. Bu durumda elbette günlük hayatımızı sekteye uğratmaya yol açar. Çoğu zaman hayattan soğutan bu ağrılardan kurtulmanın yolları da var. Uzman teşhisi sonucunda uygun görülmesi takdirde lokal enjeksiyon yöntemi ile sadece 8 dakika da bu ağrılardan kurtulabiliyorsunuz.

Kuyruk sokumu bölgesinde oluşan sağlık sorununun tedavisi lokal anestezi ile gerçekleştirilen özel bir enjeksiyon yöntemi ile sadece 8 dakika da giderebiliyor. Aylarca acısı ile hayatı çekilmez hale getiren acılardan kurtulmak sadece 8 dakika sürüyor. Peki bu dayanılmaz acılara maruz bırakan ve sadece 8 dakika da geçebilen kuyruk sokumu ağrıları neden oluyor?
İşte Size Kuyruk Sokumundaki Dayanılmaz Ağrılara Sebep


Zayıf Bir Vücut: Cilt altı yağ dokusu az olanlar düştüklerinde kuyruk sokumu kemiği sert bir yere ser bir şekilde temas ettiğinde yağ dokusu çok olanlara göre daha kolay kırılıyor.
Uzun Süreli Hareketsiz Duruşlar: Özellikle tüm günü masa başında, sandalye tepesinde geçirenlerin bu sağlık sorununa yakalanma ve dayanılmaz ağrılara maruz kalma ihtimali çok yüksek. Sert zeminli bir sandalyede bütün gün oturmak koksiks kemiğini baskı altında bırakarak ağrıların oluşmasına neden oluyor.

Depresyon- Aşırı Kaygı: Psikolojik durumlar fiziksel olarak da bizi etkilemekte. Depresyon ve aşırı kaygı içinde olan insanların doğal ağrı kesici salgılaması da düşük oluyor.
Cinsiyet: Yazımın başında da belirttiğim gibi kadınlarda erkeklere göre daha çok gözüküyor. Bunun sebebi ise Normal doğum sırasında koksiks kemiğin zorlanması ve oturarak düşmenin kadınlar arasında daha yaygın olması. Ayrıca genellikle kadınların cilt altı yağ dokularının daha az olması da bu durumu tetikliyor.