Kedi Piresi İnsana Bulaşır mı Kedi Piresi İnsana Geçer mi? Nasıl Temizlenir ? Kediler pireden nasıl korunur?Evet geçer. Kedi piresi kedi üzerinde yaşadığı için bu ismi almıştır. Pire türlerinin en ufağı kedi piresidir. Bu pire daha çok açık arazide apartman bodrumunda kömürlüklerde çatı arasında ve kedilerin dolaştığı apartman bahçesinde görülür.

Buralardan geçen insanın anında paçalarını sararlar. Bu pire aşırı üreyen pire türüdür. Bulunduğu yerde uygun sıcaklığın olduğunda çabucak çoğalırlar.

Kedi piresi kedi üzerinde yaşadığı için bu ismi almıştır. Pire türlerinin en ufağı kedi piresidir.
Bu pire daha çok açık arazide apartman bodrumunda kömürlüklerde çatı arasında ve kedilerin dolaştığı
apartman bahçesinde görülür. Buralardan geçen insanın anında paçalarını sararlar. Bu pire aşırı üreyen
pire türüdür. Bulunduğu yerde uygun sıcaklığın olduğunda çabucak çoğalırlar.

Evde kediniz varsa üzerinde pire görürseniz mutlaka veteriner hekime götürüp kedi ilaçlatılmalı ve hemen
ardından ev ilaçlama firması na pireye karşı ilaçlatılmalıdır.

pireler nasıl ölür. Unutmayın pireler hastalanıpta kendi kendine ölmezler. Pire ilaçlaması nasıl yapılır. ilaçlama cıhazına su ve ilaç doldurarak yapılır. . Pireler ilaç kokusuyla ölmezler. Bu yüzden pireli alanlar hiç atlamadan düzenli bir şekilde ilaçlanmalıdır. Her pire ilaçları pireleri öldürmez. pire için ilaç yapılacaksa kulanılacak ilaçlar kalitesiz ve zayıf ise pirelerin bir kısmı ölür çoğu kalır.

Kedilerde bulunan bu pire çeşidi diğerlerine göre çok ufaktır. Bu pire çeşidi konakçı olarak kedileri kullandığı için bu ismi alırlar. Bu pire çeşidi ev içlerine gelen kedilerden insana bulaşır. Kediler sürekli çatı araları, bodrum, kömürlük, ve dışarıda bulunan pis ortamlarda gezindiği için başka konakçıdan kedi üzerine bulaşır ve kedilerde bunu ev ortamına taşırlar. Ev ortamına gelen pireler sıcak ortam bulduklarında çabuk üreyerek çoğaldığı için çok dikkatli olmak gerekir. Pire görüldüğünde mutlaka ilaçlama servisine başvurulmalı. Pire ilaçlaması, bulunduğu ortama göre yapılmalı; yani kedinin üzerinde pire varsa ya boynuna tablet tasmalar ya da toz ilaçlar veteriner hekim kontrolünde yapılmalı. İlaçlama kapsamlı geniş bir şekilde yapılmalı çünkü etrafa sıçramış pire olabilir.