Bu yaz bildiğimiz gibi kısa etekler elbiseler çok moda. Modaya uygun giyinmek ve bakımlı görünmek için bacaklarınızın bakımına önem vermelisiniz. Evinizde hiç zorluk çekmeden kolayca uygulayabileceğiniz 5 yöntem var. Uyguladıktan sonra sonuçları gördüğünüzde çok sevineceksiniz..Dans

Bacaklarınızı çalıştırabileceğiniz bir dans türü öğrenin. Salsa ya da rumba gibi. Haftanın 2 ya da 3 gün dans edin. Eğlenerek güzelleşmenin en keyifli yöntemi bu olsa gerek. Bacaklarınız sıkılaşırken harika dansınızla etrafınızdakileri büyüleyebilirsiniz.


Peeling

Bacaklarınıza epilasyon yapmadan önce peeling maskesi uygulayın. Body Shop gibi bitkisel bakım ürünleri satan mağazalardan alabileceğiniz bacak peelingi ile ölü hücrelerinizden arınacak ve pürüzsüz bacaklara sahip olacaksınız.

Epilasyon

Lazer epilasyon bacaklarınızın uzun süre pürüzsüz kalmasını sağlar. Uygun miktarda bütçe ayırıp bacaklarınıza epilasyon yaptırın. Tüysüz bacak = güzel bacak cümlesini unutmayın!

Bronzlaştırma

Beyaz etek giydiniz ve bacaklarınız rengi soluk! Ne can sıkıcı bir sahne değil mi? Bunun önüne geçmek kontrast renklerden yararlanmak için bronzlaştırıcı sprey ya da ölçüsünü kaçırmadan bacak solaryumu kullanın.

Masaj

Bakımın en temel işlemlerinden biri masaj yapmaktır. Vucüt tipinize uygun nemlendirici bir krem ile her duş sonrası bacaklarınıza masaj yapın. Masaj hareketlerinizin topuklarınızdan basenlerinize doğru olmasına dikkat edin.

Egzersiz

Güzellik ve sağlığın olmazsa olmazıdır egzersiz. Her gün 20 dakika egzersiz yapmayı günlük hayatınızın alışkanlığı haline getirin. Hem kalp sağlığınızı hem bacak güzelliğinizi koruyun.